Posesje

System Hexagon składa się z trzech elementów: przęseł, bram oraz furtek. To rozwiązanie dla Ciebie, jeżeli grodzisz działkę - na przykład wokół nowego domu, a także wtedy, gdy chcesz odnowić istniejące ogrodzenie. Ogrodzenia przęsłowe są uniwersalne:
można je dopasować praktycznie do każdej posesji i do różnie ukształtowanego terenu. Budując zupełnie nowe ogrodzenie, najlepiej wybrać przęsła o standardowej szerokości (2m) ich produkcja potrwa krócej niż przy niestandardowych wymiarach. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, każdy wzór przęseł można dopasować do wymaganej szerokości; na przykład do szerokości pomiędzy istniejącymi słupkami w przypadku, gdy odnawia się stare ogrodzenie. Każdy element wykonujemy na zamówienie, dlatego możesz dokładnie określić, jak ma wyglądać. Ponieważ współpracujemy z wieloma firmami kowalskimi produkującymi elementy zdobnicze, nie ogranicza Cię zamknięty katalog przęseł.
Możesz skomponować taki wzór, który będzie doskonale pasował stylistycznie do otoczenia i, na przykład, architektury Twojego domu.
Wysoka jakość wykonania. Co kryje się pod pojęciem jakości, gdy mowa o ogrodzeniach?
Chodzi głównie o ich trwałość i solidność, a także o powtarzalność wzoru, estetykę wykonania.
Główną rolę grają zastosowane materiały i dokładność wykonania elementów.
Ogrodzenie zbudowane na solidnych ramach zachowa swoją formę przez lata, gdy słabsze będą już dawno do wymiany. Ponadto, doświadczony producent wykorzystuje przemyślane rozwiązania konstrukcyjne, dzięki którym na przykład łatwiejszy jest montaż elementu.


*Furtki

Furtka oparta na takiej samej ramie jak brama zachowuje estetyczną ciągłość wzoru. Może służyć nie tylko za wejście na posesję z zewnątrz - sprawdza się również jako przejście między posesjami. Szczegóły techniczne. Lekkie otwieranie na zawiasach fi 30.
Trzy rodzaje zamków do wyboru zależnie od potrzeb:
* tradycyjny na wkładkę (klamka + szyld) - estetyczny i bezpieczny (możliwość zastosowania np. wkładki Gerda);
* bębenek, czyli zamknięcie bez zamka: wygodne w otwieraniu i zamykaniu, do użycia wewnątrz posesji gdy nie potrzeba zamykać na klucz;

*Bramy

Bramy dzielimy na przesuwne i skrzydłowe. Bramy przesuwne to rozwiązanie nowoczesne:
po prostu otwiera się je szybciej i są wygodniejsze w użyciu. Brama skrzydłowa to tradycyjna alternatywa tam, gdzie nie można zamontować bramy przesuwnej - na przykład ze względu na kształt działki.

* Bramy przesuwne

Konstrukcja nośna z profilu 50x50. Brama zachowuje swój kształt (z czym może być problem jeżeli ma ramę z profilu 50x30).
Mechanizm przesuwania w systemie ceownika półzamkniętego. Jest to nowa technologia, która wyklucza zablokowanie bramy na przykład przez śnieg czy ziemię i uniemożliwia wypadnięcie z prowadnicy.
Brama przeuswa się na ośmio- lub dwunastorolkowych wózkach, które są co prawda droższe od trzyrolkowych, ale za to są dużo bardziej trwałe i nie muszą być wymieniane co sezon. Całość przesuwa się po listwie prowadzącej i podrzymującej.
Dzięki temu zachowuje się pion i przy zamykaniu brama trafia dokładnie w zamek. Zamknięta brama opiera się na wózku spoczynkowym, co odciąża wózki przesuwne i zdecydowanie zwiększa ich żywotność. Brama przesuwna od Hexagonu jest gotowa do zamontowania automatyki.
Warto zauważyć, że automatyka do bram przesuwnych jest tańsza niż ta do bram skrzydłowych.

*Bramy skrzydłowe

Wzmocnione profile przy słupkach z zawiasami zapobiegają "skoszeniu" bramy w wyniku użytkowania, a także skrzywieniu czy wyrwaniu zawiasu. Wszystkie bramy wyposażamy w śrubę dystansową, czyli element, dzięki któremu po zamknięciu bramy słupki nośne są odciążone.
Dodatkowe zamknięcie na trzy zasuwy i kłódkę jest bezpieczene i solidne.
Dzięki temu, że bramy montujemy na zawiasach min. fi 30, pracuje ona lekko i nie zacina się.
* elektrozaczep - podłączany pod domofon i sterowany z domu.